Ranking dieta odchudzająca
Ranking dieta odchudzająca

Dieta odchudzająca - czym jest?

Jeszcze jakiś czas temu panowało przekonanie, że będąc na diecie odchudzającej należy przestrzegać rygorystycznych zasad i jeść bardzo mało. Tymczasem, jest to błędne przekonanie, ponieważ nie chodzi w tym trybie żywienia o to, żeby głodować, ale żeby zmienić swoje nawyki żywieniowe, co w efekcie pomaga wspomóc proces odchudzania i spalić nadmiar tkanki tłuszczowej. 

Dlatego dieta odchudzająca to dieta mająca za zadanie umożliwienie pozbycia się tkanki tłuszczowej poprzez deficyt kaloryczny. Chodzi w niej wobec tego o to, aby obniżyć ilość spożywanych kalorii, aby nie zaspokajała ona w całości dziennego zapotrzebowania na energię. Z pewnością zaś, nie chodzi o to, żeby jeść mało. Można bowiem nawet w trakcie diety odchudzającej zjeść sporo, ale zadbać o to, by były to obfite posiłki. Istotne jest to, z czego i jak zostaną one przygotowane. 

co jeść na diecie odchudzającej
Ranking dieta odchudzająca
Jak działa dieta odchudzająca?

Dobrze poprowadzona dieta odchudzająca ma na celu pomóc w walce z nadprogramowymi kilogramami. Natomiast, stosując dowolne diety odchudzające za priorytet należy obrać to, aby zachować bezpieczeństwo. Wobec tego, dieta ta powinna być zgodna z zasadami zdrowego odżywiania oraz powinna być optymalnie zbilansowana pod kątem konkretnej osoby, która ją stosuje. 

Ranking dieta odchudzająca

Ranking dieta odchudzająca

Zasady diety odchudzającej

Żeby dieta odchudzająca była bezpieczna i skuteczna, należy bezwzględnie pamiętać o przestrzeganiu pewnych zasad. Główna z nich odnosi się do tego, że należy stworzyć deficyt kaloryczny, określany jako różnica pomiędzy zapotrzebowaniem na ilość kalorii dziennie a ilością kalorii dostarczanych. Każda osoba, którą zainteresują diety odchudzajace, a która chce spełnić ten warunek, powinna wobec tego poznać swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne oraz wyznaczyć ilość kilogramów, które zamierza spalić w ujęciu dziennym, tygodniowym lub miesięcznym. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że każda osoba ma inną przemianę materii, co znaczy, że u każdej osoby utrata wagi będzie przebiegała w innym tempie. Dobrze będzie udać się do doświadczonego eksperta od żywienia, w celu wyznaczenia własnej kaloryczności.

Dlatego skuteczne odchudzanie uzależnione jest w głównej mierze od tego, czy właściwie ustali się źródła energii. Węglowodany powinny zajmować w codziennym menu od 50% do 60%, a tłuszcze – około 25%. W trakcie diety odchudzającej należy pamiętać o tym, aby wybierać wyłącznie zdrowe tłuszcze. 

Inne równie ważne zasady diety odchudzającej to: 

 • spożywanie pięciu posiłków dziennie, 
 • unikanie głodówek, 
 • niepodjadanie, 
 • picie odpowiedniej ilości płynów, 
 • połączenie diety z aktywnością fizyczną,
 • zmiana ogólnego stylu życia na mniej stresujący. 
dieta odchudzająca catering
catering dietetyczny
Ranking dieta odchudzająca

Produkty dozwolone i zalecane na diecie odchudzającej - co jeść na diecie odchudzającej

Jeśli zastanawiasz się, co jeść na diecie odchudzającej, to wśród produktów zalecanych będą: 

 • oliwa z oliwek, 
 • masło,
 • oleje zimnotłoczone, 
 • chudy nabiał,
 • chude mięso, 
 • tłuste ryby morskie jako cenne źródło kwasów omega – 3,
 • owoce i warzywa sezonowe,
 • soki warzywne,
 • produkty pełnoziarniste,
 • nasiona roślin strączkowych. 
Ranking dieta odchudzająca

Jadłospis dieta odchudzająca

Najważniejszym materiałem budulcowym jest białko, pomagające regulować uczucie głodu i sprzyjające utracie masy ciała. Równie istotna jest odpowiednia podaż błonnika, obniżającego poziom szkodliwego cholesterolu oraz zapewniającego uczucie sytości na długiej. 

diety odchudzające

Z kolei, na liście czego nie jeść na diecie odchudzającej znajdują się: 

 • słone przekąski i słodyczne, 
 • dania fast food, 
 • tłuszcze. 

Z pewnością, jadlospis diety odchudzającej powinien być urozmaicony. Jeśli ktoś zdecyduje się na catering dietetyczny, to rzeczywiście pozytywnych efektów może się spodziewać. Poza tym, może liczyć na to, że posiłki będą podane w sposób estetyczny i bez wątpienia będą smaczne. 

Ranking dieta odchudzająca

Efekty diety odchudzającej - dieta odchudzająca brzuch

Dobrze zaplanowana oraz kontynuowana w myśl podanych powyżej zasad dieta odchudzająca brzuch to jeden z trudniejszych sposobów odżywiania. Dlatego, warto stosować ją w ramach usługi takiej jak dieta pudełkowa, ponieważ przynosi to pewność, iż otrzymuje się rzetelne wsparcie w procesie odchudzania. Poszczególne składniki zostaną ze sobą umiejętnie połączone przez kucharzy, a dietetycy obliczą precyzyjnie ich kaloryczność. Nie zawsze szybka dieta odchudzająca, którą stosuje się na własną rękę jest dietą właściwą. Należy bowiem wszystkie dania zaplanować oraz dopasować do swojej aktualnej kondycji, aby można było spodziewać się rezultatu takiego jak skuteczna dieta odchudzająca, bez efektu jojo. Nie można zaprzeczyć, że najszybsza dieta odchudzająca to dieta ustalona przez wykwalifikowanych ekspertów żywieniowych i krok po kroku realizowana przez osobę zainteresowaną. 

jadlospis diety odchudzającej 3
Catering dietetyczny
Ranking dieta odchudzająca

Czy dieta odchudzająca jest zdrowa? Zalety i wady

Dobrze zaplanowana zdrowa dieta odchudzająca to dieta, która ma następujące zalety: 

 • wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych, 
 • poprawa przemiany materii,
 • odzyskanie lub osiągnięcie pięknej i zdrowej sylwetki,
 • lepsze funkcjonowanie organizmu, 
 • zmniejszenie ryzyka pojawienia się chorób układu krążenia. 

Dlatego wśród grupy diet odchudzających warto będzie zorientować się, która z nich może sprawdzić się indywidualnie jako najskuteczniejsza dieta odchudzająca, aby cieszyć się tak dobrymi efektami. Kiedy firma zajmująca się dostarczaniem diety pudełkowej przyznaje kody rabatowe na catering, to jest to dodatkową motywacją, aby wszystkiemu przyjrzeć się dokładniej. Można też sprawdzić wcześniej ranking cateringów wskazujący, która jest najlepsza dieta odchudzająca, aby rozwiać ewentualne wątpliwości. 

Ranking dieta odchudzająca

Efekty diety odchudzającej - dieta odchudzająca brzuch

Niestety, jeśli ktoś zdecyduje się na własną rękę odchudzać i sięgnie od razu po diety rygorystyczne to naraża się na pewne skutki uboczne: 

 • niedobór cennych dla organizmu witamin, 
 • nieprawidłowo przebiegające procesy hormonalne, 
 • niebezpieczeństwo pojawienia się chorób wynikających z niedożywienia. 

Dlatego dobrze będzie sprawdzić, która jest nasjkuteczniejsz dieta odchudzająca, aby nie było żadnego ryzyka. Istnieje kilka modeli żywieniowych, wobec czego nie będzie trudności z doborem czegoś dla siebie. 

Powyższa treść opracowana została przy współpracy z dietetykiem klinicznym. 

kody rabatowe na catering
dieta ketogeniczna catering